Trenčiansky kraj hostil 3. etapu Okolo Slovenska: Vieme, kde napätie vrcholilo!

“V poradí 68. ročník pretekov Okolo Slovenska finišoval svoju 3.etapu v Dubnici nad Váhom. Na cieľovú rovinku prišlo mnoho nadšencov, ktorí svojim povzbudzovaním spoločne privítali víťaza tejto etapy. Podujatie sa konalo s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“V Piešťanoch štartovala tretia etapa cyklistických pretekov, ktorá prilákala pozornosť miestnych fanúšikov i účastníkov z celého sveta. Výnimočným hosťom bol generálny manažér Soudalu – Quick-Step, Patrick Lefevere. Trasa etapy viedla cyklistov z Piešťan do Dubnice nad Váhom, s celkovou dĺžkou 161 km, zahŕňajúca tri horské a dve rýchlostné prémie. Cyklisti čelili krátkym stúpaniam Bielych Karpát a napätie vrcholilo v záverečnom špurte,” pokračuje.

“Teší ma, že aj tento rok prechádzajú Trenčianskym krajom najväčšie cyklistické preteky na Slovensku. Trenčianska župa je veľkým sponzorom tohto podujatia a podporuje ich. Som rád, že mnohé mestá v kraji sú etapovými mestami,“ povedal poslanec Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja Milan Panáček.

“Tohtoročných pretekov sa zúčastnilo až 145 jazdcov z 24 krajín. Na začiatku sa vytvoril únik, v ktorom figurovali aj slovenskí pretekári. Dominik Dunár z Dukly Banská Bystrica, Martin Jurík z Adrie Mobil a ďalší sa dostali do čela pretekov, no ich náskok nebol veľký. Napriek tomu všetci podali skvelé výkony a Jurík si dokonca vybojoval rýchlostnú prémiu,” dodala župa.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts