Trenčiansky kraj modernizuje nemocnicu: JIS a OAIM dostanú nové vybavenie!

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ako zriaďovateľ odštartoval rekonštrukciu jednotky intenzívnej starostlivosti (JIS) a oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

Investícia vo výške takmer päť miliónov eur bude podľa neho v plnej miere financovaná z plánu obnovy. Ceny stavebných práce spoločne pre JIS a OAIM bude viac ako 2,4 milióna eur, náklady na prístrojové vybavenie budú viac ako dva milióny eur. Kapacita internej JIS sa po rekonštrukcii zvýši zo šesť na osem osôb, rovnako sa zvýši aj kapacita OAIM. Práce by mali trvať 18 mesiacov.

Podľa riaditeľa NsP Považská Bystrica Igora Steinera JIS aj OAIM potrebujú zvýšiť kapacitu na osem osôb. Ďalším dôvodom rekonštrukcie je, že tieto oddelenia už morálne, ale i hygienicky nespĺňali nové normy. Prístrojové vybavenie oboch oddelení sa počas rokov priebežne modernizovalo, stavebné úpravy sa tu však nikdy nerobili.

“Okrem klimatizácie budú na oboch oddelenia najmodernejšie lôžka intenzívnej medicíny. Pre každú posteľ bude samostatne zabezpečený kompletný komfort od rozvodu kyslíka až po prístrojové vybavenie. Zároveň sa priestory upravia tak, aby bola dokonalá izolácia v prípade infekčného pacienta,” uviedol Steiner.

ilustračný obrázok: nemocnicapb.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts