Trenčiansky kraj pokračuje vo svojej pomoci Ukrajine – zapojiť sa môžeme všetci

Trenčiansky kraj aktívne pomáha pri krízovej situácii spojenej s kontinuálne pretrvávajúcou vojnou na susednej Ukrajine.

Informovali sme vás už o skutočnosti, že kraj poskytne ubytovanie a stravu na internátoch stredných škôl. Tam je celkovo k dispozícii 204 miest, no takisto i 127 miest, ktoré sú súčasťou nevyužívaných priestorov bývalých internátov.

zdroj: TSK

Jaroslav Baška hovorí aj o ďalšej forme pomoci, ktorá je aktuálna už od dnešného dňa:

„Od stredy tohto týždňa bude prímestská autobusová doprava na území kraja pre utečencov z Ukrajiny, ktorí majú štatút cudzinca žiadajúceho o poskytnutie dočasného útočiska, zdarma, a to na základe potvrdenia vydaného Policajným zborom SR”.

zdroj: TSK

Priestor sa však otvára aj pre všetkých, ktorí chcú našej susednej krajine nejakým spôsobom uľahčiť tieto náročné časy:

„Dnešným dňom vyhlasujeme materiálnu zbierku na pomôcky osobnej potreby, ako sú hygienické pomôcky, plienky, posteľná bielizeň či trvanlivé potraviny, pre utečencov, ktorí budú ubytovaní v ponúknutých zariadeniach na území kraja. Túto materiálnu pomoc môžu obyvatelia nosiť na župný úrad. Oslovujeme aj dobrovoľnícke organizácie v Trenčianskom kraji, ktoré by boli nápomocné napr. s distribúciou tejto pomoci,” hovorí predseda TSK.

Presne za vyššie uvedeným účelom boli zriadené aj nové kontakty – môžete využiť ako mail pomocpreukrajinu@tsk.sk alebo telefonickú linku 032/6555 872.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Related Posts