Trenčiansky kraj spúšťa nový projekt prvej pomoci v sociálnych zariadeniach!

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v spolupráci s občianskym združením Emergency Support rozbieha pilotný projekt vzdelávania v poskytovaní prvej pomoci v krajských zariadeniach sociálnych služieb. Informovala o tom hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.

V rámci projektu Záchranár v zariadeniach sociálnych služieb sa klienti oboznámia s úrazmi, ktoré môžu v zariadení nastať, získajú informácie v oblasti prvotného vyšetrenia, volania na tiesňovú linku, ale aj praktické rady, ako pomôcť pri rôznych úrazoch či stavoch.

“V praktickej časti získajú zručnosti pri poskytnutí prvej pomoci pri masívnom krvácaní, pri dusení alebo zastavení krvného obehu. Rovnako dostanú možnosť nahliadnuť do záchranárskych vozidiel,” uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, teoretické vedomosti pomôžu klientom lepšie a rýchlejšie zareagovať a v prípade potreby pomôcť inému klientovi do príchodu školeného personálu či privolanej pomoci. Cenné poznatky získajú aj záchranári najmä pri komunikácii s mentálne a duševne postihnutými klientmi.

ilustračný obrázok: Červený kríž

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts