Trenčiansky kraj vybuduje novú vyhliadkovu vežu, čo myslíte – kde to bude?

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) vybuduje na vrchole Magury vyhliadkovú vežu. S iniciatívou výstavby objektu prišli zástupcovia obce Poruba v okrese Prievidza. Krajská samospráva už disponuje kompletnou projektovou dokumentáciou a stavebným povolením. Informoval o tom Matej Plánek z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK.

“Vyhliadková veža bude riešená ako samostatne stojaci objekt, ktorého nosná konštrukcia je navrhnutá z lepeného lamelového dreva – smreku, osadená na oceľovom podstavci. V najvyššej úrovni je navrhnutá vyhliadková plošina, pričom samotná veža by mala byť vysoká 27,70 metra,” opísal Plánek. Na najvyššom podlaží budú podľa neho umiestnené i dva ďalekohľady a informačná tabuľa.

“Zámer výstavby vyhliadkovej veže na vrchole Magury vznikol ešte v roku 2012,” spomenul starosta Poruby Tomáš Tóth, ktorý myšlienku vybudovania podľa svojich slov oživil v roku 2020. “Bolo potrebné kompletne prepracovať projektovú dokumentáciu v súlade s platnými technickými normami a doriešiť legislatívny rámec pre povolenie stavby,” ozrejmil Tóth.

Nový projekt a náklady s tým spojené zafinancoval TSK, čo je v dnešnej situácii pre obec podľa neho veľká pomoc. “Stavba je navrhnutá veľmi decentne, citlivo k prostrediu a okolitej prírode a pekne zapadne do tohto priestoru,” skonštatoval.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts