Trenčín sa mení: Rok 2024 prináša novú autobusovú a železničnú stanicu!

Rok 2024 bude mimoriadne bohatý aj na realizáciu rôznych noviniek, ktoré súvisia s Európskym hlavným mestom kultúry 2026. Informoval o tom primátor mesta Richard Rybníček na svojej sociálnej sieti.

“Ak panie poslankyne a páni poslanci v januári schvália návrh mimosúdnej dohody so spoločnosťou SIRS, ktorú sme im už poslali na preštudovanie, tak na jeseň by mal investor začať s výstavbou novej autobusovej stanice v Trenčíne. Železnice SR už pripravujú dokumentáciu pre stavebné povolenie na rekonštrukciu železničnej stanice, ktorá by sa mala začať v roku 2025,” informuje primátor.

Zmeny sa dotknú primárne oblastí, ako je šport, oddych, bezpečnosť a kultúra. Výnimkou nebude ani rekonštrukcia verejného osvetlenia, kde budú súčasné svietidlá nahradené energeticky nízko náročnou LED technológiou. Okrem toho budú vymenené aj zastarané či poškodené stĺpy, elektrické vedenia či príslušenstvo.

Týmto však zmeny nekončia! V nasledujúcom príspevku vám prinesieme zoznam ďalších veľkých investícií, ktoré mesto Trenčín čakajú v roku 2024!

zdroj: FB/Richard Rybníček

zdroj: FB/Richard Rybníček

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts