Trojicu SOŠ v Trenčianskom kraji zrekonštruujú, študenti dostanú novú techniku

Trojica stredných odborných škôl (SOŠ) v Bánovciach nad Bebravou, Partizánskom a Handlovej bude mať modernejšie odborné vzdelávanie. Na rekonštrukciu priestorov a nákup novej techniky získal Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) zdroje z Integrovaného regionálneho operačného programu.

S prácami na SOŠ strojníckej v Bánovciach nad Bebravou začal dodávateľ už pred časom, v Handlovej a Partizánskom v piatok poklepali zástupcovia TSK, škôl a zhotoviteľov základný kameň stavby.

V bánovskej škole zrekonštruujú budovu praktického vyučovania, súčasťou prác je i výmena okien, vykurovania, vybudovanie bezbariérového vstupu. Projekt počíta i s modernizáciou praktického vyučovania prostredníctvom nákupu novej techniky a prístrojov. Na jeho realizáciu získal TSK nenávratný finančný príspevok (NFP) vo výške 1.860.915,83 eura.

Centrum odborného vzdelávania a prípravy zriadi krajská samospráva v SOŠ Jána Antonína Baťu v Partizánskom, na projekt, ktorý počíta s rekonštrukciou trojice vnútorných priestorov objektov, získala NFP vo výške 883.749,75 eura. Dodávateľ by mal práce dokončiť za štyri mesiace.

Modernizáciou, ktorá má za cieľ i znížiť energetickú náročnosť, prejdú i priestory dvojice budov SOŠ v Handlovej. “Tento projekt je naplánovaný od roku 2017, pripravovali sme projektové dokumentácie, dvakrát nám ho vrátili a, myslím, minulý týždeň definitívne schválili,spomenul riaditeľ školy Jozef Barborka. S rekonštrukčnými prácami chce zhotoviteľ podľa neho začať koncom marca, dokončiť ich musí do šiestich mesiacov.

foto: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts