TSK udelil prestížne krajské ocenenia štyrom osobnostiam a dvom kolektívom

Štyroch jednotlivcov a dva kolektívy ocenil Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) najvyššími krajskými oceneniami za minulý rok. TSK udelil ocenenia v Kasárni Trenčianskeho hradu piatykrát vo svojej histórii. Informovala o tom hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.

Cenu predsedu TSK za rok 2021 si prevzal folklorista, zberateľ, ochranca fauny a flóry Stanislav Liška za uchovávanie a archivovanie kultúrneho bohatstva pre mladšie generácie, dlhoročné vedenie Folklórnej skupiny Kubrá a publicistickú činnosť.

Za dlhoročnú bádateľskú činnosť a za angažovanosť pri rozvoji mesta Partizánske a jeho okolia si rovnakú cenu prevzal pedagóg, historik a spisovateľ Peter Múčka a Imrich Tatiersky, hudobník a multiinštrumentalista, za šírenie dobrého mena Trenčianskeho kraja doma i v zahraničí a za významný prínos v kultúrnej oblasti.

zdroj: TSK

Cenu TSK za rok 2021 za udržiavanie a šírenie tradičných remesiel a neúnavnú prácu v oblasti uchovávania kultúrneho dedičstva pre ďalšie generácie si odniesla čipkárka a autorka publikácií Ivana Marková.

Medzi kolektívmi Cenu predsedu TSK získal kolektív Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa v Považskej Bystrici, ktorý si ocenenie prevzal za výchovnú a umeleckú činnosť, spoluvytváranie kultúrno-spoločenského života a propagáciu dobrého mena kraja.

Za nezištnú, obetavú a prínosnú prácu s mládežou a formovanie hodnotovo i osobnostne vyzretej spoločnosti v rámci Trenčianskeho kraja si ocenenie vyslúžila Kongregácia školských sestier de Notre Dame.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
11
Shares
Related Posts