Uvedenie nového príbehu v Trenčíne: Krasojazdkyňa Klára vo Verejnej knižnici!

“V Letnej čitárni Verejnej knižnice Michala Rešetku na Jaselskej ulici v Trenčíne sa uskutočnilo uvedenie literárnej podoby najnovšieho príbehu z cyklu trenčianskych legiend autora Vlada Kulíška. Útla knižočka KRASOJAZDKYŇA KLÁRA je tak už v predaji,” informovalo o tom mesto Trenčín na svojej webovej stránke.

“Dej príbehu sa odohráva v roku 1813. Je koniec leta a nábreží Váhu sa rozložili cirkusanti s improvizovanou manéžou a maringotkami. Diváci hlasno dávajú najavo svoj obdiv účinkujúcim. Do šikovnej cirkusovej akrobatky Kláry, ktorá svoje kúsky predvádza na chrbte vznešeného koňa, sa na prvý pohľad zaľúbi mladý trenčiansky krajčírsky učeň Michal. Ako sa bude vyvíjať ich vzťah? Čo spôsobí povodeň, ktorá postihne Trenčín?,” pokračuje.

“Dozviete sa pri čítaní deviateho voľného pokračovania Príbehov z Trenčína. Na cestu k čitateľom ho spolu s deťmi zo Základnej školy na Kubranskej ulici a ZŠ na Východnej vyprevadili: autor Vlado Kulíšek, ilustrátor Jozef Vydrnák, jazyková korektorka Ľubica Kršáková, Janka Sedláčková z Útvaru kultúrno-informačných služieb Mestského úradu v Trenčíne a Pavol Adamať z ranča SANTANA v Trenčianskych Miticiach. Pre deti to zároveň bola odmena za výborný výsledok v súťaži vyhlásenej trenčianskou knižnicou ´Čítajme všetci, čítanie je super!´,” dodalo mesto.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts