Už čoskoro: Pôrodnica v Trenčianskom kraji otvorí svoje dvere v septembri!

Zrekonštruovaná pôrodnica v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici by mala začať fungovať už v septembri. Informovala o tom hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Lenka Kukučková.

Predĺženie termínu dokončenia rekonštrukcie podľa nej spôsobili komplikácie so stavom stropnej dosky, ktoré musel riešiť statik. Momentálne je problém vyriešený, aktuálne sa pracuje na elektroinštalácii, vzduchotechnike, omietkach, podkladových vrstvách podláh a nových rozvodoch ústredného kúrenia.

Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku je posledný termín ukončenia stavebnej časti rekonštrukcie 13. júla. Do stavebnej časti TSK investuje viac ako dva milióny eur.

“Súčasťou rekonštrukcie je aj vybavenie novými technológiami, nábytkom, zdravotníckym vybavením či výpočtovou technikou v celkovej hodnote viac ako milión eur s DPH. Väčšina súťaží už prebehla, sú podpísané zmluvy a lehota dodania prístrojovej techniky je 90 dní,” informoval Baška.

Podľa riaditeľa nemocnice Igora Steinera prevádzka pôrodnice aktuálne funguje bez výraznejšieho obmedzenia zdravotnej starostlivosti, pôrodné sály dočasne zriadili priamo na oddelení na mieste nadštandardných izieb pre mamičky s deťmi.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts