V najväčšej obci TN kraja vznikne nová stanica záchrannej zdravotnej služby

V obci Beluša v Púchovskom okrese má vzniknúť nová dvojposádková stanica záchrannej zdravotnej služby. Informovala o tom Petra Martišová zo sekretariátu starostu obce.

Výstavba novej stanice v najväčšej obci Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa uskutoční na obecných pozemkoch v miestnej časti Hloža v rokoch 2024 a 2025. Stanica bude susediť s budúcim domovom pre seniorov, ktorý má vyrásť v blízkosti.

“Pozemok vybrali zástupcovia obce a Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR pri spoločnej obhliadke. Blízkosť oboch objektov umožní takmer okamžité poskytnutie zdravotnej starostlivosti najzraniteľnejším občanom umiestneným v zariadení pre seniorov. Na júnovom obecnom zastupiteľstve odsúhlasili poslanci zámer prenájmu pozemku na desať rokov pre Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR,” doplnila Martišová.

V rámci Plánu obnovy a odolnosti SR sa plánuje výstavba a obnova staníc záchrannej zdravotnej služby. Na základe štúdie uskutočnenej v spolupráci so Žilinskou univerzitou bude optimalizovaná sieť staníc na celom území Slovenska s určením miest pre 55 posádok. Potreby jedno-, dvoj- a trojposádkových staníc majú presne definované parametre, ktoré sa odrážajú v dizajne navrhovaných stavieb.

ilustračný obrázok

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts