V rámci participatívneho rozpočtu bolo doručených rekordných 124 projektov

Subjekty v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) doručili v rámci participatívneho komunitného rozpočtu (PaKR) TSK rekordných 124 projektov. Rada pre rozpočet ich všetky posunula do procesu verejného zvažovania. Informovala o tom Barbora Jánošková z komunikačného odboru Úradu TSK.

Kraj podľa nej zbieral originálne komunitné nápady od januára do marca, záujem o rozvoj svojho okolia majú vo všetkých deviatich okresoch kraja. Najviac projektov prišlo z okresov Partizánske, Prievidza, Púchov či Trenčín. Projekty, ktoré chcú navrhovatelia premeniť na realitu, sú z oblasti voľnočasových aktivít, kultúry, športu, sociálnej pomoci, zdravotníctva a životného prostredia.

Svoje projekty predložili nielen občianske združenia, ale aj samosprávy z jednotlivých okresov, pričom každý navrhovateľ mohol doručiť maximálne dva projekty. Verejné zvažovanie sa začalo v piatok (28. 4.) v Novom Meste nad Váhom a v Myjave, postupne, v máji, bude vo všetkých okresoch TSK. Kraj podporí aktivity participatívneho komunitného rozpočtu sumou takmer 270.000 eur.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts