V Trenčíne stúpnu poplatky za škôlky, školský klub detí i krúžky v CVČ

Trenčania si za umiestnenie detí v materských školách a za školské kluby detí od marca priplatia. Od septembra stúpnu aj poplatky za krúžky v centre voľného času (CVČ) v pôsobnosti mesta. Vyplýva to zo zmeny všeobecne záväzného nariadenia mesta, ktorú v utorok schválili poslanci mestského zastupiteľstva.

“Dôvodom je zvýšenie nákladov na činnosť škôl a školských zariadení, nárast cien energií, zákonom stanovené zníženie počtu detí v oddeleniach školského klubu detí a z toho vyplývajúca potreba vytvorenia nových oddelení a zvýšenia počtu pedagogických zamestnancov. Ďalším dôvodom je aj zvyšovanie platov pedagogických a nepedagogických zamestnancov v školstve,” zdôvodnila zvýšenie poplatkov vedúca útvaru školstva trenčianskej radnice Ľubica Horňáčková.

Od 1. marca stúpne v Trenčíne poplatok za umiestnenie dieťaťa v materskej škole z 25 na 30 eur mesačne a od rovnakého dátumu aj poplatok za školský klub detí z doterajších 12 na 15 eur. V prípade, že školský klub detí navštevuje viac detí z jednej rodiny, bude poplatok za každé ďalšie dieťa 10 eur.

Poplatok za športové a hudobné krúžky v centre voľného času stúpne od 1. septembra v prípade detí od piatich do 15 rokov z doterajšieho jedného na osem eur mesačne. Za krúžky vyžadujúce zvýšené náklady (fotokrúžok, keramický, výtvarný, modelársky krúžok) zaplatia rodičia namiesto doterajšieho 1,50 eura 15 eur mesačne. V prípade, že zákonný zástupca dieťaťa odovzdá centru voľného času vzdelávací poukaz, mesačný poplatok sa zníži zhruba na polovicu.

ilustračný obrázok: kamsdetmi.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts