Výstava fotografií na Štúrovom námestí pripomína návštevu Alžbety II.

Na Štúrovom námestí v Trenčíne otvorili výstavu fotografií Kráľovná Alžbeta II. na Slovensku. Archívne fotografie pripomínajú štátnu návštevu zosnulej kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa na Slovensku v roku 2008. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

Výstavu, ktorá bude tento rok putovať po viacerých slovenských mestách, otvoril primátor Richard Rybníček spolu s britským veľvyslancom Nigelom Bakerom. Fotografie budú nasledujúcich desať dní skrášľovať verejný priestor v centre Trenčína a obyvatelia aj návštevníci mesta si ju môžu pozrieť do 13. augusta.

Niektoré z fotografií sú verejnosti prístupné prvýkrát. Dokumentujú rôzne časti programu kráľovského páru a poskytujú pohľad späť na jednu z najvýznamnejších návštev v histórii samostatného Slovenska.

“Alžbeta II. bola roky najlepšou britskou diplomatkou, upevňujúcou existujúce a budujúcou nové vzťahy. Nikto neurobil viac pre posilnenie zväzkov priateľstva, porozumenia a rešpektu medzi Spojeným kráľovstvom a zvyškom sveta, vrátane vzťahov so Slovenskom,” pripomenul britský veľvyslanec.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts