Výstava R. Stoklasu ponúka prierez 25-ročnej práce reportážneho fotografa

Prierez 25-ročnej práce fotografa Radovana Stoklasu prináša výstava reportážnej fotografie v Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne. Ponúka 70 fotografií dlhoročného fotografa Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR). Informovala o tom pri príležitosti piatkovej vernisáže kurátorka Veronika Marek Markovičová.

“Rada Stoklasu netreba v Trenčíne, ale ani na Slovensku, nejako zvlášť predstavovať. Prináša fotoreportáže pre TASR i zahraničnú agentúru Reuters. Je ale niečo úplne iné vidieť jeho fotografie v dennej tlači, na weboch či na sociálnych sieťach a niečo iné je ukázať ich na jednom mieste spolu vedľa seba v galérii. Rovnako zaujímavé je vidieť život nielen Trenčína, ale aj celého Slovenska,” uviedla kurátorka s tým, že z množstva fotografií vybrali na výstavu aj také, ktoré sú zaujímavé nielen reportážne, ale aj výtvarne.

Mnohé jeho fotografie získali ocenenia na rôznych prestížnych súťažiach. Ako sám hovorí, jeho najcennejšie fotografie sú tie, ktoré ešte neurobil. Cení si aj bežné fotoreportáže, na ktorých sa človek “nadrie” a zrazu sa mu podaria.

“Snažím sa pracovať eticky, neukazovať niečo, čo by sa ukazovať nemalo. Bol som na rôznych reportážach. Napríklad pri teroristickom útoku vo Viedni, kde som stál nad mŕtvym človekom. Bolo to mrazivé, samozrejme, že som to neodfotil. Tragédie fotím nerád, dlho to zostáva vo mne. Oveľa viac sa teším napríklad na fotografovanie tradícií, zvykov alebo športu,” doplnil fotograf.

zdroj: FB/Radovan Stoklasa

zdroj: TASR

Total
6
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts