Výstavisko Expo Center zaplnili roboty: Úspešný 18. ročník technickej súťaže!

“V poradí 18. ročník podujatia s názvom Trenčiansky robotický deň sa uskutočnil 12.- 13. júna v priestoroch výstaviska Expo Center a.s., kde sa stretli technicky nadaní žiaci základných a stredných škôl z rôznych krajín,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj sa svojej webovej stránke.

“Trenčiansky robotický deň je medzinárodná súťažná prehliadka robotov, ktorá každoročne priťahuje mladé talenty. Tohto ročníka sa zúčastnili študenti zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka či Maďarska. Jeho hlavným cieľom je podporiť popularizáciu vedy a techniky medzi mladými ľuďmi a poskytnúť im platformu na prezentáciu ich inovatívnych nápadov a riešení. Tohtoročnej súťaže sa zúčastnilo 60 tímov, ktoré predstavili spolu až 91 robotov. Technické výtvory neboli len ukážkou ich zručností, ale aj kreativity a originálneho myslenia mladých tvorcov,” pokračuje.

“Súťaž mala mnoho zaujímavých momentov, keď tímy predvádzali svoje roboty v rôznych kategóriách a disciplínach. Účastníci mali možnosť vidieť, ako ich nápady ožívajú a ako môžu ich riešenia prispieť k technologickému pokroku. Hlavným usporiadateľom je Stredná odborná škola Pod Sokolicami 14 v Trenčíne v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom, mestom Trenčín a výstaviskom Expo Center a.s., pod osobnými záštitami predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Trenčín,” dodala župa.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts