Z drogovej trestnej činnosti bola obvinená trojica mužov – hrozí im trest až na 10 rokov

Trest odňatia slobody až na desať rokov hrozí trojici mužov vo veku 21, 38 a 23 rokov, ktorí kupovali a následne predávali rôzne drogy.

Policajti ich obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Mužom hrozí i zabavenie áut. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Z predbežného vyjadrenia kriminalistického a expertízneho ústavu podľa nej vyplýva, že zo zaisteného množstva kryštalického materiálu by bolo možné pripraviť minimálne 23 bežných jednotlivých dávok drogy. “Polícia tiež zistila 21-ročný muž mal pervitín deliť na jednotlivé dávky drogy a predávať rôznym užívateľom,” ozrejmila.

Polícia na všetkých obvinených spracovala podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby, 21-ročný a 38-ročný muž si na súd počkajú vo väzbe, o návrhu na väzbu 23-ročného obvineného rozhodne súd v najbližších hodinách. “Vyšetrovateľ zároveň spracoval aj podnet na zhabanie osobných motorových vozidiel, ktoré muži používali pri svojej trestnej činnosti,” dodala policajná hovorkyňa.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts