Zaujímavý pohľad do sveta odbornej prípravy: SPŠ E. Belluša privítala žiakov!

Prezentovať žiakom základných škôl informácie o študijných odboroch, ale aj o výhodách duálneho vzdelávania bolo hlavným cieľom dňa otvorených dverí v Strednej priemyselnej škole stavebnej (SPŠ) E. Belluša v Trenčíne. Informovala o tom riaditeľka školy Martina Knappová.

Organizáciu dňa otvorených dverí má na starosti školský parlament a robia ho trochu príjemnejšou, zábavnejšou formou. O záujemcov škola nemá núdzu, zvyčajne sa hlási okolo 400 žiakov, prijímajú však približne len 130.

“Máme prezentáciu aj iných študijných odborov. Je to rozdelené na viacero skupín, kde garant odboru a žiaci rozprávajú, o čom odbor je. Zároveň je to kontaktné, záujemcovia sa môžu pýtať na rôzne otázky, ktoré nie sú len o vzdelávaní, ale aj o iných aktivitách,” doplnila riaditeľka.

Žiaci základných škôl si mohli pozrieť, ako fungujú procesy v škole, no zároveň sa mohli porozprávať aj s majstrami či so žiakmi študujúcimi v týchto odboroch.

“V prvom ročníku prechádzajú študenti základným výcvikom ručného spracovania kovov alebo iných materiálov a získavajú základné pracovné návyky. Je veľký záujem zo strán firiem, aby sa to tu rozvíjalo a mnohé z nich prešli do duálu, v ktorom máme už dve tretiny žiakov,” povedal učiteľ odborného výcviku a odborných predmetov Vladimír Breznický.

ilustračný obrázok: sstn.edupage.org

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts