Zážitok v bazéne: V Trenčianskom samosprávnom kraji sa nachádzajú unikátne jasle!

“Vďaka projektu Slniečko volá na deti rovnomenného občianskeho združenia môžu detičky vo veku do 3 rokov navštevovať novovybudované jasle v obci Záriečie pri Púchove,” informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Začínali sme na pozemkoch rodičovského domu môjho manžela, bol to starý dom z roku 1937, ktorý sme chceli renovovať. Najstaršieho syna napadlo napísať projekt na vybudovanie jasličiek so žiadosťou o spolufinancovanie na Trenčiansky samosprávny kraj, kde sme boli spomedzi siedmich žiadateľov úspešní, povedala Elena Behrová, štatutárka občianskeho združenia Slniečko volá na deti.

“Celková kapacita zariadenia je 12 miest, slúžiť bude pre deti z celej Púchovskej doliny i okolia. Objekt je unikátny vybudovaným bazénom pre spastické deti s možnosťou liečebného plávania pre najmenších. Práve plávanie a pohyb vo vode napomáha správnemu rozvoju motoriky a pohybového aparátu, čo je dôležité najmä pre vekovú kategóriu detí do troch rokov,” pokračuje župa.

“Projekt bol spolufinancovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celková výška oprávnených výdavkov projektu presiahla 370 tis. eur, pričom príspevok z európskych fondov predstavoval 316 tis. eur, spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu 37 tis. eur a zvyšné náklady išli z vlastných zdrojov združenia,“ vysvetlil vedúci odboru SO pre IROP Milan Semanco.

zdroj: tsk.sk

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts