Zlá kombinácia: Opitý vodič BMW smeroval na dovolenku, no skončil za mrežami!

Policajti obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 30-ročného muža. Vodiča BMW namerali na diaľnici D1 pri Trenčíne po tom, čo prekročil maximálnu povolenú rýchlosť. V dychu mu pri kontrole zistili i alkohol. Trenčianska krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Muža, ktorý jazdil na diaľnici rýchlosťou 149 kilometrov za hodinu, policajti diaľničného oddelenia predpísaným spôsobom zastavili. “Po kontrole dokladov sa podrobil dychovej skúške, ktorá skončila krátko pred 9.30 h s výsledkom 0,66 mg/l, čo je v prepočte 1,38 promile alkoholu v dychu. Pri opakovanej dychovej skúške po 20 minútach bola zistená hodnota až 1,44 promile alkoholu,” uviedla polícia.

Policajtom vodič uviedol, že deň predtým požil alkohol, no myslel si, že už nenafúka. Rýchlosť jazdy porušil z dôvodu, že sa ponáhľal na letisko, odkiaľ mal odletieť na dovolenku.

Policajti vodičovi na mieste zadržali vodičský preukaz a obmedzili ho na osobnej slobode. “Namiesto pobytu na dovolenke ho čakal už len pobyt v cele policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov ho policajti obvinili a spis odovzdali prokurátorovi spolu s návrhom na podanie obžaloby,” dodala polícia.

foto: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts