Zlepšenie stavu mostov v Trenčianskom kraji: 13 opravených objektov!

“Opravy, ktoré pomáhajú predlžovať životnosť mostných objektov na území Trenčianskeho kraja, realizovali mostné čaty Správy ciest TSK vo vlastnej réžii. Venovali sa najmä sanácii ríms a mostoviek či oprave zábradlí,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Na zlepšení stavebno-technického stavu mostov na území kraja pracujú od roku 2021 tri partie mostárov – mostné čaty pri cestmajsterstve v Považskej Bystrici, Trenčíne a Prievidzi. Za rok 2023 sa im podarilo zrenovovať celkom 13 mostných objektov v okrese Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Považská Bystrica, Partizánske a Prievidza. Ich cieľom bolo najmä celkové zlepšenie stavu mostov, aby nedochádzalo k degradácii ich betónových či oceľových častí. Najčastejšie sanovali mostári rímsy, mostovky, opory a krídla mostov, vymieňali aj natierali zábradlia, upravovali svahy, opravovali prepadnuté či podmyté časti,” pokračuje.

“Cena opráv 13 mostov sa vyšplhala na celkom 176-tisíc eur. Finančne najnákladnejšou bola oprava mosta cez Sučiansky potok pred obcou Nitrianske Sučany. Za viac ako 41-tisíc eur mostári zasanovali pôvodný objekt, most rozšírili, doplnili hydroizoláciu, rímsy aj zvodidlá, upravili koryto toku rieky a položili nový asfaltový povrch. O údržbu mostov sa špecializovaní cestári budú starať aj v aktuálnom kalendárnom roku, v pláne majú renováciu 11 mostných objektov v predpokladanom objeme 180-tisíc eur,” dodal.

zdroj: TSK

zdroj: TSK

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts