Zrekonštruované trenčianske Gastrocentrum sa uchádza o titul Stavba roka!

Zrekonštruovaná budova strediska praktického vyučovania pre žiakov gastronomických profesií Strednej odbornej školy (SOŠ) obchodu a služieb v Trenčíne sa uchádza o titul Stavba roka 2023. Podľa hovorkyne Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Lenky Kukučkovej predstavovala investícia do modernizácie Gastrocentra 5,1 milióna eur.

Doplnila, že gastrotechnológie presiahli 400.000 eur, ďalších viac ako 580.000 eur išlo na vybavenie nábytkom a inventárom. “Projekt bol úspešný v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) a financie na jeho realizáciu vyčlenil aj TSK. Budova vnútri ukrýva dve reštaurácie, kaviareň, cukráreň a tri kuchyne. Vytvára tak priestor na vzdelávanie žiakov v rámci modernej gastronómie s využitím najnovších technológií, uviedla.

Pripomenula, že poslaním súťaže Stavba roka je podpora kvality stavieb realizovaných na Slovensku. “Do 29. ročníka sa môže zapojiť aj verejnosť, a to hlasovaním na portáli www.asb.sk v rámci Ceny verejnosti 2023. Súťaž vyhlásili pre stavby v dvoch kategóriách – budovy a inžinierske stavby. Hlavnou cenou je titul Stavba roka, samostatne v oboch kategóriách. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže a odovzdávanie cien sa uskutoční 21. marca 2024 v Bratislave,” dodala hovorkyňa TSK.

ilustračný obrázok: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts