Cestný most už dosluhuje – situácia sa rieši a môžeme sa tešiť na modernizáciu

Cestný most, ktorý sa nachádza v centre mesta Trenčín má už 66 rokov, pričom jeho stav nie je zrovna ideálny.

Na vyššie uvedené reaguje aj jeho vlastník, ktorým je Slovenská správa ciest. Skutočnosť ja taká, že tu kontinuálne prebieha kontrola v podobe monitorovania či diagnostiky, avšak aj napriek tomu aktuálny stav nie je taký zlý, aby musel byť most uzatvorený úplne.

Keď zájdeme kúsok do histórie, a to konkrétne do doku 2012, tak môžeme povedať, že už od tejto doby je most zaradený v 6. stupni stavebno-technického stavu. Vec sa aktívne rieši a mestskí zástupcovia sú v neustálom kontakte so Slovenskou správou ciest.

Vedených bolo v tejto veci viacero diskusii, kde za ich výsledok môžeme považovať tvrdenia, že modernizácia by mala byť pripravená najskôr koncom roka 2025, kde odovzdanie stanoviska by bolo situované do jari 2026. Faktom je, že mesto Trenčín predstavuje Európske hlavné mesto kultúry 2026, čo znamená, že bola podaná žiadosť o to, aby sa s prácami začalo na jeseň 2026.

O aktuálnom stave veci informuje aj Martin Guzi, ktorý je predstaviteľom Komunikačného odboru Slovenskej správy ciest:

„Čo sa týka plánovanej modernizácie mosta v Trenčíne, momentálne sa spracúva dokumentácia pre územné rozhodnutie. Rieši sa prekládka inžinierskych sietí na moste a aj zmena umiestnenia plavebnej dráhy, kde čakáme na dodanie posudku”.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Related Posts