Dukla Trenčín má nového trénera! Je z Fínska

TERO LEHTERÄ NOVÝM HLAVNÝM TRÉNEROM DUKLY TRENČÍN

Na poste hlavného trénera klubu HK Dukla Trenčín pred pár dňami skončil Ján Pardavý. Tím po novom povedie 49-ročný fínsky tréner Tero Lehterä. Posledné štyri sezóny bol hlavným trénerom fínskeho klubu SaiPa, ktorý je súčasťou najvyššej fínskej hokejovej súťaže.

Jeho asistentmi budú Peter Frühauf a Viliam Čacho, ktorý je aktuálne hlavným trénerom juniorov. Toto trénerské spojenie je zámerom klubu, ktorý chce skúsenosti Tera Lehterä, okrem mužského hokeja, využiť aj v juniorských a mládežníckych kategóriach. Spolupráca s fínskym trénerom je predbežne dohodnutá do konca aktuálnej sezóny. Kontrakt bol podpísaný v stredu ráno po predchádzajúcom upresnení niektorých dôležitých bodov zmluvy.

Tero Lehterä mal počas svojej trénerskej kariéry skúsenosti aj so slovenskými hráčmi. Vo svojej poslednej sezóne ich mal tíme dokonca štyroch. Okrem Filipa Krivošíka a Mária Grmana patril medzi jeho zverencov aj trenčiansky odchovanec Tomáš Záborský či bývalý brankár Matej Tomek. Tím Dukly Trenčín od začiatku sezóny bojuje s kolísavými výkonmi spojenými s vysokým počtom prehier. Klub verí, že zmeny na trénerskej lavičke prinesú nový pohľad na hru, čo bude impulzom k celkovému zlepšeniu výsledkov tímu.

HK Dukla Trenčín najbližšie dni ďalšie informácie ako aj vyjadrenie nového hlavného trénera!

https://www.instagram.com/p/CXN3Qy5txJT/?utm_source=ig_web_copy_link

foto, zdroj: HK Dukla Trenčín

Total
0
Shares
Related Posts