Úspech mladých hokejistov z Trenčína! Zahrajú si na majstrovstvách v Kanade

Trénerský štáb slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov nominoval do záverečnej prípravy na juniorský šampionát v Kanade 31 hráčov. „Nominácia sa netvorila ľahko ani krátko. Napokon sme sa rozhodli pre 31 mien. Najdôležitejším faktorom pri ich výbere bola výkonnosť. Tím sme sa snažili zložiť z hráčov tak, aby sme v ňom mali aj skúsenosť, aj kvalitu, aj hokejistov do presiloviek či oslabení, aj silu na brankárskom poste. Keď to zhrnieme dohromady, zložili sme skvelý tím mladých hráčov, ktorí už urobili Slovensku nejednu radosť. Do Kanady poletíme s cieľom urobiť nášmu hokeju ďalšiu,“ vyjadril sa hlavný tréner reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš.


Skvelou správou je, že medzi 31 mladých hráčov boli nominovaní aj odchovanci HK Dukla Trenčín.

zdroj: HK Dukla Trenčín

Šimon Bečár, ktorý aktuálne pôsobí v zámorí v najvyššej juniorskej lige v tíme Chicago Steel, Marko Stacha zavíta z Kamloops Blazers z kanadskej WHL, ďalej Martin Chromiak, ktorý je aktuálne hráčom Kingston Frontenacs v kanadskej juniorskej súťaži OHL, taktiež sa pripojí Samuel Kňažko, ktorý len nedávno odišiel po vyše troch sezónach na severe Európy do Seattlu Thunderbirds v juniorskej WHL. K reprezentácii do 20 rokov sa pripojí aj útočník Samuel Krajč, ktorý je aktuálnym hráčom Dukly Trenčín a Rayen Petrovický, ktorý sa k reprezentácii pripojí z Fínska. Posledným medzi našimi nominovanými odchovancami je mladý brankár Šimon Latkóczy, ktorý je aktuálne brankárskou jednotkou v Madison Capitols v zámroskej USHL. V prípade vypadnutia niektorých hráčov budú na zavolanie čakať Samuel Honzek a Šimon Miklovič. 

Mladých hokejistov čaká posledná príprava na Majstrovstvá sveta do 20 rokov už 11. decembra 2021 v Piešťanoch, kde absolvujú päť tréningových jednotiek. Následne 15. decembra budú letieť do Kanady, kde ich čaká krátka karanténa a testovanie. Prvý zápas ich čaká proti USA v noci z 26. na 27. decembra. Všetky zápasy budú odvysielané na RTVS.

PROGRAM ZÁPASOV 

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY

PONDELOK 20. DECEMBRA

20.00 Fínsko – Slovensko
 

STREDA 22. DECEMBRA

3.30 Slovensko – Rakúsko 

ZÁKLADNÁ B-SKUPINA, RED DEER

PONDELOK 27. DECEMBRA

3.30 USA – Slovensko
 

UTOROK 28. DECEMBRA

3.30 Švédsko – Slovensko
 

STREDA 29. DECEMBRA

22.30 Slovensko – Rusko
 

PIATOK 31. DECEMBRA

01.00 Slovensko – Švajčiarsko

zdroj: HK Dukla Trenčín

Total
0
Shares
Related Posts