Pozrite sa, kde všade sa v Trenčianskom kraji dá zaočkovať

S pribúdajúcimi číslami nakazených ľudí s koronavírusom, pribúda aj počet zaočkovaných. Zaočkovať sa v trenčianskom kraji umožňujú očkovacie centrá, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené. 

Aktuálne 7 nemocníc a 4 polikliniky

Očkovanie sa vykonáva v troch župných nemocniciach, v Považskej Bystrici, v Bojniciach a Myjave. Tiež vo Fakultnej nemocnici Trenčín, Nemocnici na okraji mesta v Partizánskom, Nemocnici Agel v Bánovciach nad Bebravou a Nemocnici s poliklinikou Ilava. Rovnako tak aj v poliklinike v Dubnici nad Váhom, v Ilave a dvoch v Trenčíne

Očkovacie centrum v priestoroch trenčianskeho výstaviska 

V sobotu 27. novembra sa opäť otvorilo veľkokapacitné krajské očkovacie centrum v priestoroch trenčianskeho výstaviska. V čase od 8.00h – 16.00h prijímajú aj neobjednaných ľudí. Podáva sa  vakcína Comirnaty od spoločností Pfizer/BioNTech

Možnosť zaočkovať deti od 12 rokov

Na mieste je prítomný aj lekár pediater. Ten bude podávať vakcínu deťom od 12 rokov, v sprievode ich zákonného zástupcu. 

Až 271 ľudí využilo možnosť očkovania bez registrácie

Plánovaná kapacita prvý deň otvorenia v sobotu 27. novembra bola 1000 ľudí. „V tomto centre očkujeme ľudí zaregistrovaných v objednávacom systéme NCZI, ale aj tých bez registrácie. Za prvú hodinu sa dnes podarilo zaočkovať približne 60 ľudí bez registrácie, na celý deň je na očkovanie prihlásených 700 ľudí. Odporúčam občanom, ktorí majú pochybnosti o vakcinácii, aby možnosť očkovania konzultovali so svojím všeobecným lekárom. Ten ich zdravotný stav pozná najlepšie,” vyjadril sa trenčiansky župan Jaroslav Baška. Počas soboty bolo podaných 936 vakcín.

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Related Posts