Trenčianski záchranári RZP obhájili titul neoficiálnych majstrov sveta

Trenčianski záchranári Rýchlej lekárskej pomoci zo spoločnosti RZP obhájili prvenstvo na neoficiálnych majstrovstvách sveta. V českých Jeseníkoch triumfovali v súťaži Rallye Rejvíz 2022 v konkurencii takmer stovky posádok z 11 krajín sveta. Informovala o tom Hlavná záchranárka RZP Beata Macejková.

Tím v zložení Jakub Hamšík, Martin Denko, Matej Mališ získal prvé miesto v národnej kategórii RLP. “Stáť na stupňoch víťazov v Rallye Rejvíz je odmena za systematickú prípravu, tréning a tímovú prácu. Okrem tohto veľkého víťazstva ma teší aj prvé miesto študentov UKF Nitra, ktorí absolvovali svoju prax na našich posádkach v Trenčíne. Radovan Haško, Martina Šelestiaková a Daniela Špániková súťažili a zvíťazili medzi študentami lekárskych fakúlt,” uviedla Macejková.

Na 25. ročníku medzinárodnej súťaže zdravotníckych záchranných služieb Rallye Rejvíz v českých Jeseníkoch (25. – 29. 5.) sa zúčastnilo 99 posádok z Česka, Japonska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Grécka, Slovenska, Slovinska, USA a Veľkej Británie.

Súťažné posádky zdravotníckych záchranárov (s lekárom – RLP, ale aj bez lekára – RZP) riešili odborné úlohy s tematikou urgentnej medicíny, porovnávali a cvičili koordináciu práce v simulovaných zásahoch, ktoré sú koncipované ako reálne výjazdy.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
22
Shares
Related Posts