Bezpečný oddych v prírode: Pravidlá pre návštevníkov Breziny!

“Lesopark Brezina dáva priestor pre relax, oddych, hry aj šport. Využívajú ho chodci na prechádzku, venčenie psov, športovci na beh, cvičenie v prírode či na bicyklovanie a horskú cyklistiku a ďalší tu radi opekajú, piknikujú, relaxujú. Pre všetkých je dosť miesta, len treba pamätať na základné pravidlá,” informuje mesto Trenčín na svojej webovej stránke.

“Prvoradá je ohľaduplnosť voči sebe a tiež k prírode. Ide o rešpektovanie toho, ktoré miesta a chodníky sú určené pre chodcov, ktoré pre cyklistov, bežcov a podobne. Len tak sa môžeme vyhnúť nebezpečným situáciám,” pokračuje.

“Náučné chodníky a Kyslíková dráha sú určené len pre chodcov, bežcov, psičkárov. Sú vyznačené piktogramom chodca. Chodníky označené piktogramom cyklistu sú naopak určené výlučne cyklistom. Na Brezine sú aj zdieľané chodníky, ktoré môžeme využívať všetci spoločne. Chodec tu má prednosť, ale i tak je vhodná vzájomná tolerancia,” konštatuje.

“Brezina je tiež plná rôznorodých rastlín, stromov, živočíchov. Oni sú tu doma a my môžeme svojím správaním pomáhať rozširovať alebo naopak ničiť ich životný priestor. Vyberme si tú prvú možnosť,” dodalo.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts