Cestovný ruch spája: Trenčín a Český Krumlov v úzkej spolupráci!

Novým partnerským mestom Trenčína bude juhočeské mesto Český Krumlov. Trenčianske mestské zastupiteľstvo schválilo zmluvu o partnerstve a spolupráci medzi oboma mestami.

Podľa trenčianskeho primátora Richarda Rybníčka sa vedenia oboch miest dohodli na veľmi úzkej spolupráci najmä v oblasti cestovného ruchu. Trenčín chce využiť mimoriadne vysokú obľúbenosť Českého Krumlova medzi zahraničnými turistami a propagovať Trenčín nielen ako Európske hlavné mesto kultúry 2026, ale aj ako partnerské európske mesto na Slovensku.

“Zároveň sme sa dohodli na vzájomnej spolupráci aj v oblasti čerpania eurofondov. Mesto Český Krumlov chce spoznať, akým spôsobom Trenčín čerpá eurofondy, spôsob ich investovania a rozvoja mesta. Český Krumlov má veľmi silné kultúrne zázemie, ktoré by sme chceli prepojiť s tým trenčianskym,” doplnil primátor.

Ako dodal, v Českom Krumlove je pamiatkou svetového významu zámok a kaštieľ. “Myslím si, že vzájomná výmena názorov o zveľaďovaní zámku v Českom Krumlove a v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom môže byť veľmi prínosná pre obojstrannú spoluprácu,” zdôraznil Rybníček.

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts