Colorful People z Trenčína predstavili skvelý singel (video)

,,Vydávame nový singel ako vianočný darček svojim fanúšikom” hovorí česko-slovenská skupina Colorful People, ktorá bola v tomto roku predskokanom takým svetovým hviezdam ako je izraelský kontrabasista AVISHAI COHEN alebo americký spevák a bubeník JAMISON ROSS.

Kto je Colorful People?

     „Colorful People je jedna z najnádejnejších mladých skupín súčasnej česko-slovenskej hudobnej scény. Všestranní hudobníci a speváci, ktorí nepoznajú hráčske limity, ani žánrové hranice a okúzlujú na prvé počutie.“ povedal o kapele David Gaydečka, riaditeľ pražského festivalu Metronome.

Túto hudobnú formáciu tvorí trojica česko-slovenských multižánrových hudobníkov, speváčka a basgitaristka Lenka Novotná, multiinštrumentalista a spevák Juraj Holoda a perkusionista a spevák Dušan Marko, ktorí sa spoznali na konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe a v štúdiu pokračovali na brazílskom hudobnom inštitúte „Escola de choro Raphael Rabello“ v hlavnom meste Brazílie.

Po začatí spolupráce s pražským klubom Doupě sa im doslova zmenil život a na tejto pôde už odohrali nespočetné množstvo koncertov po boku tých najúspešnejších hudobníkov z celého sveta ako napríklad s izraelským jazzovým kontrabasistom Avishai Cohen, americkým bubeníkom a spevákom Jamison Ross, ale aj s českými renomovanými skupinami ako je Čechomor, Divokej Bill, Emil Viklický trio, Support Lesbiens, Michal Prokop, Mirai a ďalšími. V uplynulom roku sa tiež predstavili na veľkých festivaloch v Čechách ako Metronome Prague, Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary, Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov,  Jihočeský Jazzový Festival v Českých Budejoviciach, Brasil Fest Brno alebo Soundtrack Festival v Podebradoch.

Vychádza singel „I need you now“

Práve vychádza ich nový singel s názvom „I need you now“ spoločne s oficiálnym videoklipom. ktorý natočili ako vianočný darček nielen svojim fanúšikom, ale všetkým milovníkom hudby. Jej príbeh v sebe nesie posolstvo, ktoré symbolizujú práve prichádzajúce Vianoce a ktoré poukazuje na medziľudské vzťahy, dôležitosť jednoty a zdieľania.

Nahrávanie piesne prebehlo v renomovanom hudobnom štúdiu SONO Records pri Prahe, kde nahral kapelník a multiinštrumentalista Juraj Holoda všetky nástroje, ktoré v piesni doplnili originálne hlasy jednotlivých členov kapely. Na produkcii sa spolu s Jurajom podieľal brazílsky hudobník a producent Santiago Ferreira. O mixing a mastering sa postaral Pavel Karlík zo SONO Records.

Videoklip k piesni „I need you now“ sa kapela rozhodla natočiť svojpomocne. Námetu a réžie sa ujala rakúska songwriterka s umeleckým menom Marley Wildthing, ktorá zasadila dej do krásneho prostredia národného parku Šumava. Hlavnou postavou sa stal otec speváčky Lenky Novotnej – Jan Novotný – ktorý sa napriek nulovým hereckým skúsenostiam skvele chopil svojej role a stvárnil navonok zatvrdilého osamelého muža, ktorého vnútro však túži po obnovení vzťahov so svojou rodinou. O kameru a strih sa postaral člen kapely Dušan Marko a o color grading Matej Kumpán (Stone PP).

Čo sa chystá ďalej?

Potom, čo Colorful People v roku 2021 vydali svoj debut „Reflections vol. 1“ – pop – soulovo ladený album s prvkami elektroniky, na ktorom spolupracovali s významným slovenským producentom Jurešom Líškom (Fallgrapp), v uplynulom roku natočili na prianie Petra Chmelu, majiteľa pražského klubu Doupě, akustický live session album zložený z originálne poňatých, celosvetovo známych piesní. Tento album sa chystajú vydať koncom jari budúceho roku 2023 a medzitým už pracujú na ďalšom albume, ktorý bude určite prekvapením. „Zatiaľ nemôžeme prezradiť viac, než to, že sa máte naozaj na čo tešiť “ dodáva kapela Colorful People.

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts