CSS – DEMY Trenčín: Posledná bariéra bola odstránená! Vieme všetky podrobnosti!

“Najväčšie centrum sociálnych služieb pre ľudí s poruchou autistického spektra v Trenčianskom kraji, ktoré poskytuje sociálne služby predovšetkým osobám s ťažším telesným postihnutím, sa môže pochváliť čerstvou novinkou. Tá so sebou prináša predovšetkým zvýšenie bezpečnosti, ale aj priestor na rozvoj ďalších služieb,” informuje Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“V CSS – DEMY v Trenčíne bola do užívania odovzdaná prístavba výťahu s vybudovaním nového bezbariérového vstupu. Vďaka tomuto projektu sa vyriešila otázka bezpečnosti pri vykladaní a nakladaní imobilných klientov z vozidiel rodičov, nakoľko v minulosti bol vchod situovaný z frekventovanej Biskupickej ulice,” pokračuje.

“Aj keď výťah bol nosnou myšlienkou tohto investičného projektu, pretože odstraňuje takú poslednú výraznú bariéru, ktorú sme doteraz v DEMY mali, nie je to len o ňom. Táto prístavba priniesla aj priestory na rozvoj ďalších služieb, ktoré majú podporiť rodičov alebo príbuzných v starostlivosti o svojich blízkych aj v domácom prostredí, ako je napríklad požičiavanie pomôcok,“ povedal riaditeľ zariadenia Tibor Gavenda. Veľmi využívaná je aj odľahčovacia služba.

“Za minulý rok sme poskytli viac ako 230 dní odľahčovacej služby a myslím si, že v tomto sme slovenským rekordérom. Naozaj sa snažíme tým rodinám pomáhať aj touto cestou,“ dodal riaditeľ.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts