CSS DEMY Trenčín sleduje najnovšie trendy – vznikla nová terapeutická miestnosť

CSS DEMY predstavuje župné sociálne zariadenie, ktorého špecifikum pozostáva v tom, že nasleduje tie najaktuálnejšie trendy!

Tie sú spolu s terapiami zamerané na rozvoj individuálnych schopností a takisto aj zručností svojich klientov. Toto má následne dopad na zlepšenie kvality ich života a v neposlednom rade aj na rast ich autonómie či inými slovami – zvyšovanie ich samostatnosti.

Riaditeľ CSS DEMY Trenčín, Tibor Gavenda, všetko približuje aj nasledovnými slovami: „V odbornej literatúre sme sa stretli s terapiou Senzorickej integrácie a v spolupráci s občianskym združením 3lobit sme v našom špecializovanom zariadení zriadili terapeutickú miestnosť pre metódu Senzorickej integrácie. Projekt, vďaka ktorému sme vytvorili miestnosť Senzorickej integrácie, bol financovaný z prostriedkov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja”.

„V našej terapeutickej miestnosti bude mať klient dostatok príležitostí na vlastnú aktivitu a hru. V tomto prostredí sa nachádzajú rôzne typy hojdačiek, vakov, rôzne prekážky, naklonené roviny, dosky na kolieskach, predmety s rôznymi textúrami a iné,“ doplnil riaditeľ.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
15
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts