Cyklobusy v kraji zaznamenali rekordnú sezónu: 439 bicyklov prepravených!

Na dvoch trasách prepravili počas tohtoročnej sezóny cyklobusy v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) 439 bicyklov, čo je o 101 viac, ako v minulom roku. Informoval o tom krajský cyklokoordinátor Ondrej Repka.

Pre modré autobusy s cyklovozíkom jazdiacim počas sviatkov a víkendových dní, bol podľa neho najsilnejším mesiacom júl. Na oboch trasách prepravili cyklobusy 143 bicyklov.

Štatisticky viac cyklistov uprednostňovalo trasu Trenčín – Nitrianske Rudno a späť (276 bicyklov), kde okrem najsilnejšieho júla (81 bicyklov) využilo cyklobus v priemere zhruba 50 cyklistov mesačne.

Na trase Trenčín – Bánovce nad Bebravou a späť počas piatich mesiacov prepravili 163 bicyklov. Najsilnejším mesiacom bol opäť júl (62 bicyklov), najslabším máj (desať bicyklov).

“Teší nás, že záujem o cyklobusy aj tento rok rástol, pretože aj vďaka nim môžu nadšenci bicyklovania spoznávať viac ako 55 kilometrov cyklotrás a 1500 kilometrov značených cykloturistických trás, ktoré Trenčiansky kraj ponúka,” doplnil Repka.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts