Cyklomagistrála rastie: Kraj pripravuje projekt za viac ako 67 tisíc eur!

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pripravuje vybudovanie ďalšieho úseku Hornonitrianskej cyklomagistrály od hranice Nitrianskeho samosprávneho kraja po Partizánske. Cez verejnú súťaž hľadá zhotoviteľa projektovej dokumentácie na vydanie územného rozhodnutia. Náklady odhadol na viac ako 67.000 eur.

Vybraný dodávateľ zabezpečí projektovú dokumentáciu na vydanie územného rozhodnutia, ako i súvisiacu inžiniersku činnosť, spresnila krajská samospráva vo vestníku verejného obstarávania.

Projekt bude podľa nej zahŕňať vypracovanie dvoch variantov trasovania cyklistickej infraštruktúry, vybraný zhotoviteľ ich zhodnotí z ekonomického a majetkovo-právneho hľadiska. Súčasťou dokumentácie bude i vypracovanie viacerých prieskumov či zoznam vlastníkov parciel dotknutých výstavbou cyklotrasy.

Náklady na realizáciu dokumentácie TSK odhadol na 67.340 eur bez dane z pridanej hodnoty, ako kritérium na výber víťaza verejnej súťaže určil najnižšiu ponúknutú cenu. Zhotoviteľ vypracuje projekt a inžiniersku činnosť do deviatich mesiacov odo dňa účinnosti zmluvy o dielo.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts