Cykloturisti, pripravte sa na Vrchársku korunu 2024! Vieme podrobnosti!

“Aj v roku 2024 sa bude v rámci obľúbeného cykloturistického projektu Vrchárska koruna Trenčianska zdolávať 20 predpísaných vrcholov,” potvrdil Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Medzi nimi je napríklad aj Frňovské sedlo v Hornej Marikovej s nadmorskou výškou 930 m ako najvyšší vrchol tohto ročníka. Najnižšiu nadmorskú výšku, 260 m, má zástavka na Letohrádku Babylon v obci Brodzany, v okrese Partizánske. Aj nový ročník sľubuje nové, dostupnejšie i viac adrenalínové kopce. V dvadsiatke predpísaných vrcholov, na ktorých zdolanie majú účastníci čas od apríla do novembra 2024, je okrem Frňovského sedla či Letohrádku Babylon tiež Bralová skala, Čertova skala, Grófová, Hlavina (pamätník obetí fašizmu), Hradisko Valy, Jazierko pod Vápčom, Kaplnka Panny Márie Snežnej, Kremenište, Oselný vrch, Rafajova Kóta, Rozhľadňa Kamenec, Rozhľadňa v lesoparku Prievidza, Socha Panny Márie na Holom Vŕšku, Sokolí Kameň, Topoľčiansky hrad, Vápenná skala, Wangdenling (budhistické náboženské miesto) a Zvonica vo Vyšehradnom,” pokračuje.

Projekt štartuje v apríli a do tej doby ešte zostáva čas na pripravenie sa na zdolávanie vštkých výziev, ktoré vrchy prinášajú. Zapojiť sa môžu všetci, či už sa jedná o cyklistov, turiskov, jednotlivcov, ba aj skupiny. Touto cestou budú mať príležitosť spoznať atraktívne, no zároveň aj nezvyčajné miesta.

zdroj: TSK

zdroj: TSK

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts