Deň otvorených dverí v Trenčianskom kraji: Kultúra, prednášky a móda

Kultúrny program, prednášky, módnu prehliadku či prenosné planetárium ponúkol v pondelok (9. 10.) Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) počas ôsmeho ročníka Dňa otvorených dverí. Informovala o tom hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.

“Program odštartuje o 8.00 h folklórny súbor Úsmev z Trenčína. Po ňom sa návštevníkom prihovorí predseda TSK Jaroslav Baška. Hneď v úvode vyhlásime súťaž o štýlový fotoaparát. V kongresovej sále Úradu TSK sa od 10.00 h začnú prednáškové bloky. Prvý bude venovaný enviroprojektom študentov púchovského gymnázia, druhý rekonštrukcii Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach a tretí projektu Inteligentná domáca asistentka,” uviedla hovorkyňa ešte pred samotným podujatím.

Napoludnie sa vo vestibule Úradu TSK začala módna prehliadka spoločenských a vychádzkových odevov z dielne Školy umeleckého priemyslu Trenčín. Po nej nasledovala oslava narodenín jubilujúcich zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.

Deň otvorených dverí zakončilo hudobné vystúpenie, prezentácia všetkých štyroch krajských osvetových stredísk a prenosného planetária z Hvezdárne Partizánske.

ilustračný obrázok: FB/Folklórny súbor ÚSMEV

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts