Deti na Mierovom námestí mali možnosť spoznať živé zvieratká z farmy

Živé zvieratká z farmy mohli deti spoznať v sobotu na Mierovom námestí v Trenčíne. V rámci farmárskeho jarmoku tam predstavili regionálne výrobky a pripravili aj tvorivé dielne.

Podľa Pavla Adamaťa z farmy v Trenčianskych Miticiach ku každému jarmoku a prezentácii výrobkov patria zvieratá. “Naša myšlienka je, že ich treba trošku predstaviť. Najmä deťom. V rámci projektu ´Spoznaj život farmára reálne´ sme tu, máme tu zvieratá a vysvetľujeme deťom všetko, čo treba,” uviedol.

Ako doplnil, mnohé mestské deti poznajú zvieratá z farmy z televízie alebo z návštev starých rodičov, ktorí bývajú na dedine. “Niektoré z nich sa tu zvieratka možno dotknú aj prvýkrát. Zisťujú, čo je morka, kačica. Paradoxom je, že aj niektorí dospelí si zaspomínajú na to, ako napríklad na potoku pásli húsky,” priblížil Adamať.

Farmársky jarmok je v Trenčíne už tradíciou, povedala Jarmila Blašková z útvaru kultúry mesta. “Ľudia si tu môžu kúpiť sezónne kvetinové aranžmány, okrem toho je tu veľa dobrých potravín,” podotkla s tým, že súčasťou jarmoku boli aj hudobné vystúpenia.

ilustračný obrázok: FB/KIC Trenčín

zdroj: TASR

Total
4
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts