Dni biomimikry na školách v Trenčíne: Inšpirácia prírodou a inovácie!

Skúmanie biologických stratégií živých organizmov a následné navrhovanie inovácií inšpirované organizmami bolo hlavným cieľom podujatia Dni biomimikry. Podujatie sa uskutočnilo na 32 slovenských školách pri príležitosti Medzinárodného dňa biologickej rozmanitosti, pričom potrvá do konca školského roka. Informoval o tom Richard Medal z Centra environmentálnych aktivít Trenčín (CEA).

“Biomimikry je nový prístup prenášania úspešných stratégií z prírody do inovácií, ktoré pomáhajú šetriť energiu, minimalizovať negatívne dopady na životné prostredie a chrániť zdravie. Tento nový obor celosvetovo zažíva veľký boom a má veľký potenciál aj pri rozhodovaní žiakov a študentov o svojom profesijnom smerovaní,” uviedol Medal.

Biomimikry do vzdelávania prinieslo na Slovensko CEA v roku 2019 formou zapojenia štyroch pilotných škôl do vývoja a testovania učebných aktivít. V rámci projektu BioLearning For the Future spolu s partnermi z Česka, Maďarska, Holandska a Veľkej Británie vypracovalo CEA metodické materiály – 22 prírodných vzorov a 50 hravých aktivít, ktoré sú bezplatne prístupné pre všetky školy.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts