Drogy v Trenčíne: Polícia zadržala dvojicu dílerov, hrozia im vysoké tresty!

Trenčianska krajská policajná vyšetrovateľka obvinila dvoch mužov vo veku 30 a 26 rokov z okresu Trenčín z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obaja predávali marihuanu. Informovala o tom na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

“Starší z mužov od presne nezistenej doby, najmenej od januára 2022 až doposiaľ, neoprávnene vo väčšom rozsahu prechovával v mieste svojho trvalého bydliska, ale aj v mieste svojho prechodného pobytu v chate v okrese Trenčín rastliny z rodu Cannabis,” uviedli policajti. Drogy mal muž podľa nich nielen pre svoju vlastnú potrebu, ale aj na predaj.

Rastliny u seba prechovával aj mladší z dvojice, predával ich minimálne štyrom konzumentom drog.

Mužov policajti zadržali a na základe príkazu sudcu u nich vykonali domové prehliadky s cieľom získania dôkazov o ich trestnej činnosti. “Na základe predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru by zo zaisteného množstva drogy bolo možné pripraviť minimálne 2941 bežných jednorazových dávok drogy, ktorá je spôsobilá po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa,” doplnila polícia.

Policajti podali i podnet na podanie návrhu na väzobné trestné stíhanie oboch mužov. “V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,” dodala polícia.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts