Edukačný prelom v Trenčíne: Projekt Edutech dostal zelenú, shválila sa aj dotácia!

Príprava vzdelaných ľudí pre potreby výskumu a vývoja a pre potreby trhu práce je hlavným cieľom projektu Edutech Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne a Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Vláda SR schválila na prvé projektové dokumentácie dotáciu vo výške 300.000 eur. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

Vysokoškolsko-stredoškolský kampus vznikne v areáli krajskej Spojenej školy Púchov a susednej Fakulty priemyselných technológií TnUAD. Okrem Spojenej školy Púchov a TnUAD sú v projekte zainteresované spoločnosti z regiónu ako Continental Púchov, RONA Lednické Rovne, Thyssenkrupp rothe erde Slovakia Považská Bystrica a ďalšie.

“Medzinárodná spolupráca je podčiarknutá strednými školami a univerzitami zo zahraničia. Pevne verím, že tento kampus začne o niekoľko rokov fungovať a prinesie pozitívne výsledky pre región Považia,” skonštatoval Baška.

Projekt spoločného kampusu odštartoval v lete predminulého roka podpisom memoranda, následne Zastupiteľstvo TSK schválilo uzatvorenie zmluvy o združení finančných prostriedkov. Zmluva špecifikuje nehnuteľnosti tvoriace areál kampusu, spôsob združovania finančných prostriedkov aj mechanizmus, ktorým sa budú zmluvné strany podieľať na financovaní spoločných stavebných objektov, či spôsob úpravy vlastníckych vzťahov po dokončení realizácie projektu.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts