Elektrotechnika sa stala ich vášňou už v útlom detstve. Dnes je aj ich živobytím.

Mnoho mladých ľudí v súčasnosti nemá jasno v tom, čomu by sa chceli v živote venovať. To však nebol prípad spoločníkov spoločnosti JM Systems, s.r.o., u ktorých bolo ich profesijné zameranie jasné už od detstva a neskôr sa im podarilo spojiť ich najväčšiu záľubu a vášeň so živobytím.

Michal na DEMOBITe
Michal na DEMOBITe

O kom je reč? Reč je o spoločníkoch – Marekovi Jankovičovi a  Michalovi Jenikovskom – ktorí sú už odmalička fascinovaní elektrotechnikou bez ohľadu na to, či sa bavíme o jej softvérovej či hardvérovej stránke. Marek bol tým, pre ktorého vždy predstavoval hardvér alfu a omegu, pričom sa úspešne zúčastnil rôznych súťaží ako na krajskej, tak i celoštátnej úrovni. Odmalička si vždy našiel cestu ako vytvoriť nejaký priestor, v ktorom bude prevádzkovať svoju malú elektrodielňu, v ktorej si – v tom čase ešte na amatérskej úrovni – vyvíjal pre vlastnú potrebu rôzne zariadenia, opravoval známym elektrospotrebiče či inak naberal praktické zručnosti a skúsenosti. Softvér je zas doménou Michala, ktorý bol podobne ako Marek úspešným účastníkom mnohých súťaži, no spolupodieľal sa napríklad aj na organizácii DEMOBIT-u, udalosti pri ktorej sa stretávajú kreatívni priekopníci digitálneho umenia z celej republiky i okolitých štátov.

Marek a Michal sa zoznámili počas štúdia na strednej priemyselnej škole. Už počas štúdia sa venovali – niekedy spoločne inokedy samostatne – návrhu rôznych jednoúčelových zariadení, hovoríme napríklad o výsledkovej tabuli pre školskú telocvičňu, riadiacom systéme vendingového automatu, detektore kovov či o dávkovacích zariadeniach. 

Po ukončení štúdia, rozhodli sa obaja, Marek i Michal, zamestnať. Netrvalo však dlho a v roku 2019 prišlo rozhodnutie odštartovať spoločné podnikanie a tak založili obchodnú spoločnosť JM Systems, ktorú sa rozhodli usídliť v ich rodnom meste Trenčín. Neskôr sa k Marekovi a Michalovi pridal aj tretí spoločník – Denis Brušo. Denis má fenomenálny zmysel pre detail a poriadok a jeho prítomnosť v rámci realizácie projektov spoločnosti, sa stala doslova nevyhnutnou.

Pýtate sa, čím sa spoločnosť JM Systems zaoberá?

Primárne ide o vývoj a výrobu elektronických zostáv a jednoúčelových zariadení na mieru. Spoločnosť investovala do plne automatických výrobných strojov, vďaka čomu je možné zabezpečovať zákazkové osádzanie plošných spojov. Mimo tohto do predmetu činnosti spoločnosti spadajú aj opravy a servis priemyselných elektronických zariadení. Jej unikátnosť spočíva v tom, že má schopnosť a vôľu opraviť hoci aj to, čo by iné firmy nahradili novým zariadením. Zabezpečované opravy sa týkajú čohokoľvek od komponentov pre servery až po menič do električky. 

Spoločnosť JM Systems si zakladá na pro-zákazníckom prístupe, ktorý je jej prioritou. Ako ďalšiu oblasť záujmu môžeme spomenúť snahu o neustále zlepšovanie sa, taktiež aj oblasť inovácií, ktoré sú v súlade s tými najväčšími trendami, dôraz kladie aj na kvalitu, bezporuchovosť a zadania rieši na mieru šitým spôsobom k spokojnosti zákazníka. 

Kde produkty tejto spoločnosti nachádzajú svoje uplatnenie?

Ide najmä o zefektívňovanie a znižovanie nákladov verejnej dopravy, zvyšovanie bezpečnosti v doprave, zabezpečovanie sterilizácie priestorov, zlepšovanie ochrany ľudského zdravia, no a v neposlednom rade aj zabezpečovanie funkčnosti pokladničných systémov či v banskom priemysle. 

Čo je hnacím motorom, ktorý spoločnosť ženie vpred? Je to presvedčenie celého tímu spoločnosti JM Systems, že krajina, akou je Slovensko, má byť oveľa viac než len montážnou dielňou. Jej potenciál i potenciál ľudí na jej území žijúcich je veľký a zatiaľ stále nie je plne využitý. Všetci z tímu JM Systems sú presvedčení, že máme svetu čo ponúknuť!

Total
14
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts