Fantázia na plátne: Krajská súťaž pre deti a mládež oživuje diela M. A. Bazovského!

Človek, život na dedine a slovenská krajina v obrazoch M. A. Bazovského je témou krajskej výtvarnej súťaže. Vyhlásila ju Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne v spolupráci s Trenčianskym osvetovým strediskom v Trenčíne. Informovala o tom galéria.

“Súťaž je vypísaná v šiestich kategóriách. Jej poslaním je podnecovanie detí a mládeže k umeleckej tvorivosti, podpora ich talentu, rozvíjanie fantázie, estetického cítenia a v neposlednom rade vytváranie priestoru na prezentáciu ich vlastnej tvorby,uviedla galéria.

Do súťaže je možné poslať výkresy spracované ľubovoľnou technikou vo formáte maximálne A2. Škola môže zaslať maximálne desať prác z jednej kategórie. Organizátori budú hodnotiť len práce jednotlivcov, jeden autor môže zaslať maximálne jednu prácu. Naopak, hodnotiť nebudú priestorové práce z dôvodu obmedzených možností pri ich vystavovaní.

Výsledky súťaže zverejnia organizátori na svojich weboch. Výstavu ocenených a vybraných prác inštalujú v priestoroch Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne. Práce je potrebné doručiť najneskôr do 10. februára do Trenčianskeho osvetového strediska v Trenčíne.

ilustračný obrázok: Trenčín travel

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts