Festival Pohoda získal nomináciu na prestížnu cenu 

Pohoda opäť v shortliste European Festival Awards

Festival Pohoda získal za svoje tohtoročné aktivity nomináciu na prestížnu cenu „Take a Stand Award“ v rámci European Festival Awards. Organizátori súťaže vyzdvihli aktuálne prebiehajúcu Slovenskú Tepláreň ako aj viaceré projekty súvisiace s podporou Ukrajiny – Koncert pre Ukrajinu vo februári 2023, vystúpenia ukrajinských umelcov na tohtoročnej Pohode ako aj finančnú pomoc kampani Music Saves Ukraine, ktorej Festival Pohoda daroval celý výťažok zo zálohovaných fliaš na festivale. Podpore Ukrajiny a jej umelcov bola venovaná aj časť Festivalu proti násiliu, ktorý sa konal 17. novembra.

Organizátori Festivalu Pohoda považujú za dôležité to, že súčasťou nominácie je aj zorganizovanie festivalu Slovenská Tepláreň po teroristickom útoku z 12. októbra, pri ktorom boli zavraždení Matúš Horváth a Juraj Vankulič. Do Slovenskej Teplárne sa zapojilo vyše 600 subjektov – množstvo barov, reštaurácií, kultúrnych centier, firiem či inštitúcií a vyše 350 umelcov. Slovenská Tepláreň má za cieľ podporu a hlavne zrovnoprávnenie LGBTI+ ľudí na Slovensku.

„Táto nominácia je pre nás cťou. Vážime si, v akej sme sa ocitli spoločnosti. Veríme, že tentoraz ju ale nepremeníme a držíme palce iniciatíve Music Saves Ukraine, ktorá je taktiež nominovaná. Pred pár dňami som sa vrátil z Ukrajiny a na vlastné oči som videl, ako táto aktivita reálne pomáha ľuďom v tejto krajine,“ hovorí o nominácii šéf festivalu pohoda Michal Kaščák

Ocenenie Take a Stand má za úlohu zvýšiť povedomie o sociálnej angažovanosti v európskom hudobnom a kreatívnom sektore. V tomto roku je spolu s Pohodou nominovaných päť festivalov, okrem iného aj Atlas Festival.

Mená víťazov vyhlásia 18. januára 2023 počas slávnostného galavečera v rámci showcaseového festivalu ESNS v holandskom Groningene. Na festival sa opäť chystáme spolu s tímom festivalu SHARPE a slovenskými kapelami, ktoré tam vystúpia.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts