For maat Trenčín: Výstava o vplyve sociálnych médií na medziľudské vzťahy!

Skúmanie vplyvu sociálnych médií na medziľudské vzťahy ponúka výstava Martiny Rötlingovej Oceán neistoty s ostrovmi prísľubov v trenčianskom kreatívnom centre For maat. Výstava potrvá do 15. mája. Informovala o tom kurátorka výstavy Nikoleta Bukovská.

“V rámci aktuálnej výstavy Martina Rötlingová programovo nadväzuje na predošlý výstavný projekt Great Expectations (Station Gallery, 2022) a opätovne sa púšťa do skúmania vplyvu sociálnych médií na medziľudské vzťahy. Cez reflexiu telesnosti a ženskej subjektivity tematizuje premeny na poli intimity, sexuality a milostných vzťahov v súčasnom predigitalizovanom svete,” uviedla Bukovská.

Autorku podľa vlastných slov inšpirovala osobná skúsenosť, keď po dlhšom období zostala sama. “Zistila som, že spôsob, akým sa dnes ľudia zoznamujú, je úplne iný, aký bol, keď som bola mladšia. Ma to aj šokovalo, aj fascinovalo a začala som túto problematiku riešiť aj vo svojom výtvarnom programe,” priblížila Rötlingová.

Martina Rötlingová (1987) sa vo svojej tvorbe venuje prevažne figurálnej maľbe. Kriticky analyzuje ženské prežívanie vo vzťahu k digitálnym médiám. Študovala na Akadémii umení v Banskej Bystrici na fakulte výtvarného umenia. Má za sebou niekoľko samostatných a skupinových výstav a svoju tvorbu prezentuje i v zahraničí. V súčasnosti žije a pracuje v Antverpách.

foto: FB/For maat

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts