Francúzsky trón: Film Pod povrchom víťazom festivalu HoryZonty v Trenčíne!

Hlavná cena trenčianskeho festivalu dobrodružných filmov HoryZonty poputuje do Francúzska. Grand prix v medzinárodnej filmovej súťaži získal jaskyniarsky film Alexa Lopéza Pod povrchom. Festival od 9. do 11. novembra hostil Posádkový klub v Trenčíne. Informovala o tom PR manažérka podujatia Katarína Ivaničková.

V prípade hlavnej ceny porota v zložení Josef Erla, Lucia Kašová a Viliam Bendík ocenila vo viacerých dejových líniách pútavo vyrozprávaný príbeh, vybudovaný na napätí a autentických situáciách. Cenu za najlepší outdoorový film porotcovia udelili filmu Air Karakoram režiséra Antoina Girarda. Najlepším eko filmom tohto ročníka sa stala snímka Deväť kolies. Najlepším krátkym filmom je Kráčať v oblakoch a čestné uznanie získala snímka Kanadou zo severu na juh.

Najlepším slovenským filmom sa stal film Martina Bernarda Rozprávka o tak trochu inej princeznej, cenu divákov získal slovenský film Gustov americký sen režiséra Jaroslava Cigliana.

Témou fotografickej súťaže bolo tento rok dobrodružstvo, hlasovanie poroty rozhodlo o výhre Kristiána Porubana, ktorý zachytil sypúci sa sneh pri ľadolezení.

“Trenčiansky festival dobrodružných filmov opäť prilákal svojich dlhoročných, a tak ako každý rok, aj úplne nových divákov. Do priestorov Posádkového klubu si 27 filmových snímok zo 14 krajín sveta prišlo pozrieť cez 1900 návštevníkov,” priblížila Ivaničková.

zdroj: FB/HoryZonty

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts