Generácia hrdinov: Študenti v Trenčíne predstavujú osudy ľudí bojujúcich za slobodu!

Príbehy ľudí, ktorí obyvateľom prinavrátili slobodu v novembri 1989, predstavili študenti zo Slovenska a Slovinska v Kultúrno-kreatívnom centre Hviezda v Trenčíne. Na študentskej konferencii, ktorá je vyvrcholením projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom, zazneli i štyri príbehy z Ukrajiny.

Príbehy ľudí prezentovalo na 15. ročníku študentskej konferencie 17 tímov zo Slovenska a dva tímy zo Slovinska. Podujatie pripravilo občianske združenie Nenápadní hrdinovia, Konfederácia politických väzňov Slovenska, Múzeum obetí komunizmu a konala sa pod záštitou politického väzňa a spisovateľa Rudolfa Dobiáša, ktorý sa na nej i zúčastnil.

“Spisovateľ a politický väzeň Rudolf Dobiáš neodmysliteľne patrí k Trenčínu a jeho tvorba k slovenskému i svetovému kultúrnemu dedičstvu. Som veľmi rád za jeho aktívnu podporu tohto projektu a príklad odvahy a statočnosti,” uviedol autor a gestor projektu František Neupauer.

Projekt Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom je najstarším projektom v krajinách V4, ktorý má za cieľ mladým ľuďom sprostredkovať stretnutie s generáciou bývalých politických väzňov a inak prenasledovaných komunistickým režimom. Stálym partnerom projektu je Nadácia Konrada Adenauera, Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a v tomto roku opäť aj Ministerstvo spravodlivosti SR.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts