Hasiči v TN kraji preukázali zručnosť pri vyslobodzovaní z havarovaných áut

Hasiči z Trenčianskeho kraja vo štvrtok súťažili na námestí v Bánovciach nad Bebravou vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných áut. Druhý ročník krajskej súťaže vyhrali hasiči z Považskej Bystrice. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Na súťaži sa zúčastnilo šesť družstiev zostavených z jednotlivých okresných riaditeľstiev HaZZ v Trenčianskom kraji a súťažné družstvo hasičov zo Zlínskeho kraja.

“Vyslobodzovanie osôb pri dopravných nehodách je vysoko špecifická záchranná činnosť. Vyžaduje si nielen dokonalé ovládanie vyslobodzovacieho zariadenia, dôkladné zaistenie vozidla proti možnému pohybu, ale taktiež bezpečné vyslobodenie a transport uviaznutých zranených osôb z vrakov s následným poskytnutím predlekárskej prvej pomoci,skonštatoval Petrík.

Zasahujúci hasiči musia mať podľa neho taktiež znalosti v oblasti vývoja technológií v automobilovom priemysle, alternatívnych pohonoch či informácie o možných nebezpečných látkach.

“Úlohou štvorčlenných súťažných družstiev bolo rýchle, bezpečné vyslobodenie zranenej osoby z havarovaného vozidla za použitia hasičskej techniky a vecných prostriedkov hasičskej záchrannej služby,” opísal Petrík.

zdroj: FB/R.P

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts