Historická električka vyrazí v nedeľu na sviatočné jazdy, vieme podrobnosti

Veľkonočnú nedeľu (9. 4.) na Považí spestrí sviatočná jazda historickej električky na úzkorozchodnej trati medzi železničným uzlom v Trenčianskej Teplej a kúpeľným mestom Trenčianske Teplice. Informovala o tom nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica.

Veľkonočná električka odštartuje z Trenčianskej Teplej o 13.00, 15.00 a 17.00 h, odchody z Trenčianskych Teplíc budú o 13.40, 15.40 a 17.40 h. Súčasťou jázd bude vystúpenie detskej muziky Bosoráci.

Pravidelná doprava na 5,5-kilometrovej trati medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami sa začala pred 114 rokmi. Po 102-ročnej prevádzke ukončila v roku 2011 Železničná spoločnosť Slovensko pravidelnú osobnú dopravu a depo, koľajisko a električky predala obci Trenčianska Teplá.

Vo februári 2013 vznikla nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica, ktorá na trati zabezpečuje nepravidelnú príležitostnú dopravu a turistickú letnú dopravu. Počas minulého leta využilo služby električky takmer 12.000 cestujúcich. Na činnosť električky prispieva každoročne zo svojho rozpočtu Trenčiansky samosprávny kraj.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts