Inteligentná domáca asistentka začne “strážiť” prvých klientov v TN kraji už čoskoro

Prví klienti začnú v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) využívať novú sociálnu službu Inteligentnej domácej asistentky (IDA) už tento mesiac. Informovala o tom Ivana Čarnogurská z oddelenia stratégie regionálneho rozvoja a implementácie projektov Úradu TSK.

Inteligentná domáca asistentka funguje na základe senzorického snímania priestoru osamelo žijúceho klienta. IDA monitoruje domácnosť bez kamier či mikrofónov a na rizikovú situáciu upozorní dohliadajúcu osobu klienta alarmom.

“Zástupcovia miest, obcí a zariadení sociálnych služieb si vyskúšali prácu s aplikáciou IDA, aby sa v nej vedeli orientovať. Skúšali, ako budú nastavovať alarmy pre monitorovanie domácností, ako bude prebiehať riešenie technických otázok cez helpdesk, zadávanie požiadaviek na inštaláciu a demontáž zariadení, výmenu batérií či servisný zásah,” uviedla Čarnogurská.

Ako dodala, s prostredím aplikácie sa zoznamovalo prvých 11 poskytovateľov, ktorí evidujú záujemcov o novú sociálnu službu a sú pripravení sa v marci do projektu reálne zaregistrovať a po administratívnom procese začať s jej poskytovaním koncovým užívateľom.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts