Istebník sa mení: Mesto investovalo 315 tisíc eur do obnovy Kultúrneho strediska!

“Mesto ukončuje rekonštrukciu budovy bývalého Kultúrneho strediska Istebník. Vo vynovených priestoroch sa budú stretávať seniori z miestneho klubu dôchodcov, úplne novú triedu má Materská škola, Medňanského a v zrekonštruovanej časti budovy je aj pracovisko mestskej polície,” informovalo mesto Trenčín na svojej webovej stránke.

“V rámci mestskej investičnej akcie pribudli na severnej fasáde nové okná, ktoré presvetlili novovzniknuté priestory klubu seniorov a komunitnej klubovne. Na 2. nadzemnom podlaží sa vybudovalo nové schodisko a budova má aj ďalší vstup. V priestore javiska vznikol medzistrop a nové podlažie. Javisková časť tak má tri podlažia. V suteréne sú šatne s hygienickým zázemím a dennou miestnosťou pre potreby mestskej polície. Na 1. nadzemnom podlaží v javiskovej časti je vytvorená klubovňa s kuchynkou, ktorá bude slúžiť seniorom. V javiskovej časti na druhom nadzemnom podlaží bude fungovať komunitná klubovňa s kuchynkou a hygienickými zariadeniami. Súčasťou schodiska bude šikmá zdvíhacia plošina pre ŤZP občanov,” pokračuje.

“Pôvodná vstupná hala zmenila účel využitia. Dnes je tu hudobná miestnosť, prepojená novým schodiskom s priestormi materskej školy. Pôvodné miestnosti mestskej polície a klubu seniorov sa prestavali a dnes tu je nová trieda pre škôlku. Jej kapacita sa tak od začiatku marca 2024 navýšila o 20 detí. Pracovisko mestskej polície funguje v suteréne, vo vynovených priestoroch. Mesto do rekonštrukcie budovy investovalo takmer 315 tisíc eur,” doplnilo.

zdroj: trencin.sk

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts